11 лип. 2011 р.

Саморобний пластик на мотоцикл - пінопласт

Що може буди дешевшим та зручнішим для виготовлення форми під мотопластик ніж пінопласт??? Я купив цілих 6 листів і 3 з них підуть на формування передньої частини.
Будівельний пінопласт - дешевий та зручний матеріал для виготовлення форми мото-обвісу
Різати пінопласт легко, важко збирати мільйони кульок по усіх усюдах, тому варто обгородити місце роботи якимись перешкодами, щоб пінопластова тирса дотримувалась прийнятних коордонів.

Монтажна піна, трохи фантазії та шматок рельси дозволяють виробляти що вам заманеться. Головне використовуйте гумові захисні рукавички, інакше руки відмиються лише через тиждень. Перевірено.

Запланований мною пластиковий обвіс має за мету захистити райдера, себто мене, від надмірного повітряного потоку на швидкостях близько 100 км/год. Тому він досить широкий. товщину не обов'язково набирати суцільними листами пінопласту, хоч він і дешевий, але все ж я не Рокфеллер. Та і не потрібен він у середині конструкції - досить буде і брусочків.

Важливо одразу опиратися на заплановану форму, тому я за допомогою скотчу приклеїв свої заготовки до мотоцикла і використав старий бікіні обтічник приблизного наведення на ціль.

Звичайно аеродинамічний обвіс не може бути таким кострубато квадратним, але це досягається годинами обчісування, обстругування заготовок. Зараз це виглядає ось так. В майбутньому форма набере більш стрімких та плавних обрисів.

За прототип своїх пінопластових старань я обрав пластиковий обвіс мотоцикла Хонда nsr125. Простота форм та функціональність доведена 20-ти річною експлуатацією та популярністю цих мотоциклів.

1 лип. 2011 р.

Електричне обладнання саморобного мотоцикла - акумулятор

Акумуляторний ящик порізано, зварено, встановлено. Батарея сидить як влита, короб приварений надійно - не відірвеш.
Акумуляторний ящик мого саморобного мотоцикла
Релюшки закріплено. Усі вони розташувалися поруч з акумуляторним ящиком з лівої сторони. Труба рами, яка несе верхні кріплення двигуна дала притулок реле поворотів, блоку CDI. Задня труба рами гостинно приймає реле запуску двигуна. Я спеціально розташував усі електророзподільчі агрегати в одному місці - так буде легше їх обслуговувати, а в разі крайньої необхідності ремонтувати. В найближчому майбутньому я займусь виготовленням пластикової кришки.
Кріплення реле та проводки
Не довго думаючи над проблемою кріплення електрики я виготовив металічні вушка кріплення для реле. Вони абсолютно такі самі як і на старій рамі. Кожен з електроприладів вкладений у резинову сумку-подушку і чіпляється нею до рами. Думаю не варто винаходити велосипед, оскільки такі кріплення абсолютно безпроблемно відкаталися зі мною два сезони.
Релюхи закріплені як і в стоці на полосках метал через резинові кріплення